Taniec klasyczny jest rodzajem aktywności, która przynosi każdemu dziecku wiele korzyści. Balet rozwija poczucie rytmiki, uczy partnerstwa i bycia w relacji z grupą osób. Zajęcia obejmują naukę podstaw tańca klasycznego, dzięki czemu już w wieku 4 lat wypracowywana jest w dziecku wrażliwość na sztukę.

Nauka baletu rozpoczyna się od ćwiczeń ruchowych wyrabiających nienaganną sylwetkę i sposób chodzenia. Gdy dziecko opanuje już sztukę chodzenia, przychodzi czas na ćwiczenia baletowe.

Polegają one na dokładnym rozciąganiu wszystkich partii ciała z naciskiem na mięśnie nóg. Następnie maluch uczy się wykonania szpagatu, gwiazd i mostków, po czym przychodzi czas na typowe ćwiczenia przy drążku, skoki i piruety – powstaną wspaniałe choreografie, które zaprezentujemy podczas lokalnych uroczystości, bądź zaaranżujemy własną galę.

  • Grupa 4-6 lat 
  • Grupa od 7 lat

Prowadząca:

Instruktor Małgorzata Ciążela

Absolwentka kierunku Taniec w kulturze fizycznej o specjalności Tancerz Choreoterapeuta na AWF w Poznaniu.

Podczas studiów rozwijała swoje umiejętności m.in. w zakresie tańca współczesnego, klasycznego, technik modern, improwizacji, a także teorii tańca.

Szkoliła swoje umiejętności również na Uniwersytecie Lizbońskim. Od kilku lat tańczy w Szkole Tańca Współczesnego Natalii Draganik w Poznaniu.  Studentka pedagigiki – specjalizacja Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna.

Zarezerwuj swoje miejsce na zajęciach już teraz!